Agile Way

Opis szkolenia

Agile jest pojęciem, które na stałe weszło do słownika zarzadzania. Badania pokazują jednak, że wiele osób wciąż jeszcze nie zna tej metodyki lub nie do końca rozumie jej proces. Okazuje się, że powielanych jest wiele mitów, przedstawiających Agile jako zarządzanie w chaosie i bez planu. Nic bardziej mylnego! Agile opiera się na ściśle określonym procesie, a planowanie ma w tej metodyce znaczenie wręcz ogromne. Planowanie jest jednak inne niż w metodach kaskadowych. Agile opiera się również na pewnych określonych pryncypiach, które dają podstawę wszelkim narzędziom i technikom stosowanym w zarządzaniu zwinnym. To szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich osób, które chciałyby zrozumieć czym jest Agile i poznać tą metodykę. Zaprezentowane techniki można wykorzystać w każdej branży i w każdym zespole. Szkolenie jest ogólne, jednak bardzo dobrze przygotuje do pracy każdego, kto pracuje w Organizacji wykorzystującej Agile.

Program szkolenia powstał jako odpowiedź na realne problemy naszych klientów. Do efektywnego wdrożenia niezbędne jest pełne zrozumienie Agile nie tylko przez zespoły deweloperskie, ale także przez pozostałych pracowników organizacji. Pełna komunikacja, zespoły interdyscyplinarne, zorientowanie na klienta – to wszystko musi zostać holistycznie wdrożone w prawdziwie zwinnej organizacji.

Prowadząca: Kinga Matysiak

Prezes renomowanej firmy szkoleniowej MINDSTREAM, pomagającej specjalistom poszerzać wiedzę w zakresie zwinnego zarządzania projektami.
Autorka felietonów, materiałów edukacyjnych i szkoleń poświęconych dobrym praktykom zarządzania projektami i zmianą.Wykładowca akademicki MBA i opiekun merytoryczny kierunków na CDV w Poznaniu i WSB w Gdyni.
Czołowa postać polskiej sceny Agile. Certyfikowany trener PRINCE2®, AgilePM®, Change ManagementTM, Management Value oraz Management 3.0.
Prywatnie miłośniczka zwierząt i aktywna wolontariuszka. W wolnej chwili odwiedza polskie i zagraniczne sauny i zbiera myśli na nowe projekty.

Cel

Przedstawienie zwinnego sposobu pracy.
Poznanie i pełne zrozumienie pryncypiów Agile.
Poznanie najważniejszych terminów związanych z metodyką Agile.
Nauka priorytetyzacji.
Nauka Komunikacji w projekcie zwinnym.
Zrozumienie specyfiki planowania w Agile.
Poznanie sposobu funkcjonowania zespołów zwinnych.
Zrozumienie zadań i ról w Agile.
Wyciąganie wniosków i nauka przekuwania porażek w sukces.

Korzyści

Lepsze zrozumienie pracy zespołów pracujących na Agile.
Lepsza komunikacja w ramach projektów realizowanych w oparciu o Agile.
Poprawa komunikacji pomiędzy rożnymi zespołami. Spójniejsza praca wszystkich zespołów w organizacji.
Dobre planowanie projektów Agile.
Realizacja zadań wynikających z pełnionych ról w zespole oraz poprawa współpracy z poszczególnymi rolami Agile.
Odpowiednie priorytetyzowanie zadań, zarządzanie zakresem – również w obliczy nieprzewidzianych sytuacji losowych.
Dostarczanie produktów o najwyższej jakości.

Czas:

2 dni szkoleniowe

Standardowe godziny szkolenia:
9.00 – 17.00

Agenda Szkolenia

28-29.09


Agile Way
(Warszawa)

wersja polska

9:00-16:00


cena:

750 zł

Menu